eram7330 eram7330
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada

Melissa purchased 17 gallons of gasoline for $37.23. What is the unit rate for the gasoline?

Respuesta :

tigernoah19
tigernoah19 tigernoah19
  • 17-11-2020
The answer would be 2.18 because you would divide 37.23 by 17
Answer Link
fluffycloud01 fluffycloud01
  • 17-11-2020
It would be 2.19 because you divide it to figure out how much it is for one
Answer Link

Otras preguntas

what are the starting ingredients of photosynthesis?
Describe the wavelength of a longitudinal wave.
Solve the system, using any method.  y = x + 2 and x + 2y = 25
Describe the wavelength of a longitudinal wave.
during a recent regular season, a taxas ranger baseball player had 126 hits and was a bat 399 times. write a fraction in simplest form to represent the ratio o
what are the starting ingredients of photosynthesis?
Determine the equation of g(x) that results from translating the function f(x) = (x + 10)2 to the right 12 units.
can someone help me with this problem
Please fill the blanks with the right answers A. Nucleus B. Mitochondria C. Endoplasmic reticulum D. Cell wall E. Cell membrane F. Ribosomes G. Lysosome H.
eassy on hard work leads to success