heinebro000
heinebro000 heinebro000
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada

Karl bought ​3 1/2​ gallons of milk that cost $2.70 per gallon.

What was the total cost of the milk?

Respuesta :

AMaccarini AMaccarini
  • 17-11-2020
3.5 gallons of milk would cost $9.45
Answer Link
dancingswan
dancingswan dancingswan
  • 17-11-2020

Answer:

The total cost would be $9.45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do you calculate 110/11
sometimes, always, or never true?:14x+3x-7=7x+7-4x
what causes pink eye. symptoms does it cause
An arrangement in which local businesses team up with schools, hiring students to perform jobs that use knowledge and skills taught in their school classes is c
whats the perfect square of 63 rounding it to the hundreths place
40,583 in word form
Which sentence contains an adverb clause? A)When we get home, we could play video games. B)We could go to a movie that has just opened. C)You get our seats, and
Which best defines the symbolism of the Prince's lead heart?
the marine-life store would like to set up fish tanks that contain equal numbers of angel fish, swordtails, and guppies. what is the greatest number of tanks th
You approach a railroad crossing with a cross buck sign that has no lights or gates. What should you do?