chelswa1221rudolph
chelswa1221rudolph chelswa1221rudolph
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada

CAN YOU HELP ME WITH MY TESTT PLEASEE!!

CAN YOU HELP ME WITH MY TESTT PLEASEE class=

Respuesta :

keithshawcooltools
keithshawcooltools keithshawcooltools
  • 17-11-2020

Answer:

$0.44 per lb.

Step-by-step explanation:

Divide the total cost of the dog food ($10.56) by the 24 pounds to get cost per pound.

$10.56 ÷ 24 = $0.44 per lb.

Answer Link
221robloxbloxburg 221robloxbloxburg
  • 17-11-2020

Answer:

0.44 per pound

Step-by-step explanation:

10.56 divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

what is levittown and what is its significance ​
What 8 items are mushers required to carry at all times
Maria has 50 plants in her garden, and 40% of them are tomato plants. How many plants are tomato plants? (thank you for helping as reword is 20 points thank you
If the boy is 5’6 tall and his shadow is 4 ft and the shadow of the pole 18 ft determine the height of the pole to the nearest 10th
find the lateral area of the square pyramid
according to satre, which of the following terms refers to the experience of God's nonexistence and the repercussions of the knowledge that we alone are totally
How does the narrator feel about saying things that are not true?
A found poem is most like a A) Drawing B) Collage C) Dictionary D) building
Hitler considered genocide the only effective way to deal with the Jewish problem in Europe. He called his program the______. a. final solution b. new order c.
A bird is flying at 50 km per hour. Which table represents this situation? Answers are in the picture below.