meowkitty meowkitty
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada


John is having a barbeque and purchased 12.25 pounds of hamburger for $3.12 per pound. How much did John spend on
hamburger?

Respuesta :

artemxsxi
artemxsxi artemxsxi
  • 17-11-2020

Answer: 38.22, i hope this helps!!

Answer Link

Otras preguntas

Seven fewer than the product of three and y
what is the square root of 200
In American Born Chinese, which type of character is Wei-Chen an example of?
Why was the new technology of paper making important to the renaissance
The normal body temperature of a camel is 37°C. This temperature varies by up to 3°C throughout the day. Write and solve an absolute value inequality that repr
The animals are running to the house. Los animales estando corriendo a la casa. Los animales estar corriendo a la casa. Los animales están corriendo a la cas
What Is 1,270 rounded to the nearest hundred?
Pertumbuhan sekunder pada tumbuhan terjadi karena adanya aktivitas jaringan
How many people have died climbing mount everest?
Which description identifies the correct charge of each atomic particle? A. electron = positive; proton = negative; neutron = no charge B. elect