Nrbuckner
Nrbuckner Nrbuckner
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

please do number 2 and 3 i will give brainliest

please do number 2 and 3 i will give brainliest class=

Respuesta :

Faithaghoorees
Faithaghoorees Faithaghoorees
  • 18-11-2020

Answer:

2. Unit rate: 36/3 = $12

3. $36 for 3 tickets

Bkz 25/2 = 12.5 vs 26/3 = 12

Answer Link
Shayrice55 Shayrice55
  • 18-11-2020
$36 for 3 tickets
$12 for each ticket
Answer Link

Otras preguntas

14 squared it's for my homework
The environmental impact of a population on a given area depends on what?
who knows that answer
Jennifer is a car saleswoman. She is paid a salary of $2000 per month plus $500 for each car that she sells. Her salary can be modeled by the equation f(x) = 50
Can i get help with this whole page thanks
Which of the following is true of cardiovascular endurance? a. It requires training for at least 20 continuous minutes three times per week. b. It is critical f
In Henry Clay's "American System," how would new transportation networks to link the Midwest and North be financed?
It is now 10:29 a.m., but when the bell rings at 10:30 a.m. suzette will be late for french class for the third time this week. she must get from one side of th
Solve for the indicated variable r-6m=n for "r"
Ionic bonds are different from covalent bonds. identify the characteristics of ionic bonds