Avaestrada
Avaestrada Avaestrada
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

$1.00 can purchase 2/3 kilograms of flour. Write a ratio to find the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-11-2020

First

Eight avocados cost $4.

How much do 16 avocados cost?

How much do 20 avocados cost?

How much do 9 avocados cost?

Explanation/Answer:

My man take it easy so 16 x 4 is 64

20x 4 is 80

9x4 is 36

THERE YOU GO THAT WAS EASY RIGHT?

Answer Link

Otras preguntas

.All _______ that are designed to accommodate guards must be equipped with properly functioning guards when in use
Income-based measurements are deceptive because they hide the realinfluence of:a.wealth.b.social status.c.employment.d.education.
Select the expression that is equivalent to the expression below.
The area of a circular base of the larger cylinder is 81π. The area of a circular base of the smaller cylinder is 9π. Make a conjecture about the similar solids
Evaluate. 1 10%6 36 1 106 36 ​
Which sentence shows the correct way to use an ellipsis? Oh, no. I forgot to do my homework. Oh, no. I forgot to do my homework. O Oh, no. I forgot to do my h
Complete it all and number it
Exercise 1.1 vely. 1. A footballer runs 2.0 km due east, then 1.0 km at 45° north of east, and finally 0.5 km due north. Calculate the displacement of the footb
whose presidential campaign promised, "a chicken in every pot"?
Which of the following queries have a non visit in person intent ?