nicoleskoklogan nicoleskoklogan
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

One dozen roses cost $8.16. Two dozen roses cost $16.32.
A company would like to purchase roses in bulk. How much would 26 dozen cost the company?

Respuesta :

dentonreid15
dentonreid15 dentonreid15
  • 18-11-2020

Answer:

$212.16

Step-by-step explanation:

Simple Multiplication

try it

Answer Link

Otras preguntas

On a shopping trip, Peter spent 1/3 of his money for a jacket and another $5 for a hat. If peter still had 1/2 of his money left, how much money did he have ori
when did mime first become popular
After Pennsylvania experienced its oil boom in 1859, three other states discovered vast oil reserves. Name two of these states.
How important is the poem's message in your life? Poem.Titled "The Seven Ages Of Man"
describe in your own words what is a 'fat cat'?
can you tell me what Is Syntaxis?
what does it mean to be better 'hands down'?
On a shopping trip, Peter spent 1/3 of his money for a jacket and another $5 for a hat. If peter still had 1/2 of his money left, how much money did he have ori
numbers 20 - 22 please
what is a personal narrative essay?