Typicalgamerw91 Typicalgamerw91
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 20-ounce bottle of shampoo costs $23. What is the price per ounce?

Respuesta :

holaid022a
holaid022a holaid022a
  • 18-11-2020

Answer:

$1.15 per ounce.

Step-by-step explanation:

$1.15 x 20 = $23.00

Answer Link
chaselambert200899
chaselambert200899 chaselambert200899
  • 18-11-2020

Answer:

$0.87

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the importance of the hilum area of the kidney?SELECT ALL THAT APPLYa where the renal capsule enters the kidneybwhere the ureter leaves the kidneyCwhere
Find the CD Side Length.
Машинист трубоукладчика ЭКЗАМЕНАЦИОННЫЙ БИЛЕТ № 1 1. Аккумуляторная батарея: устройство, принцип работы и правила эксплуатации. 2. Контрольные приборы. Назнач
The distance around the outside of a park is 0.4 mile. Sophia ran 0.55 of the distance during her recess. How far did she run?
how did instability in Iraq and other Middle Eastern countries lead to the development of ISIS
What values for A, make the following statement true? sin A = 0.8 Select one: a. 53°, 307° b. 37°, 143° C. 539,1270 d. 53º, 233°
6(4 7/8 - 3 1/2)+3 1/2
What statement best describes the rule of Japanese emperors?
. Which type of biomolecule is used as a catalyst in chemicalreactions to lower activation energy?A. LipidB. CarbohydrateC. ProteinD. Nucleic acid
Which of the following best describes how government assisted closed captioning development in the 1970s? (1 point)Congress passed the Twenty-First Century Comm