kittycatplaysduh kittycatplaysduh
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

cost $0.65 per pound. Sasha bought 4 pounds of bananas. How much did
she pay for the bananas?
Answer: $

Respuesta :

miakhynes3
miakhynes3 miakhynes3
  • 18-11-2020

Answer:

$2.60

I am pretty sure this is correct but will u tell me if its not plz :)

Answer Link

Otras preguntas

Los músicos de una sinfónica siempre ""calientan"" sus instrumentos de viento soplándolos antes de un concierto. ¿Para qué sirve esto?
Which of these topics would be too broad for writing a two-page report? King Tut's tomb The Bible How Steel is Made
What piece of equipment is used to measure: length
Empareja los mandatos con la idea igual. Pair the commands with the matching idea.MatchTermDefinitionNo seas blanco fácil.A) Pon tu pasaporte en un portador.Res
2) A school play was attended by 435 people. There were 59 fewer adults than children at the school play. How many adults and how many children attended the pla
identify the x and y coordinates of the ordered pair (-5, 9)
I need help please lol
What are three key takeaways from the history of credit in America.
can someone explain how caved are formed in limestone region​
How many valence electrons can carbon form? _____ And how many covalent bonds can it form? _________