snaukam840
snaukam840 snaukam840
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

HELPP MEE I will get five stars I will give brainly and I will give thanks

this is 30 points

HELPP MEE I will get five stars I will give brainly and I will give thanks this is 30 points class=

Respuesta :

sciencegirl0409 sciencegirl0409
  • 18-11-2020

Answer:

3 galllon one is $8 because it is the only thing that you can multiply by 3 to get 24

The 4 gallon one is $9 because it is the only number that you can multiply by 4 to get 36

Step-by-step explanation:

Answer Link
XxFTSxX
XxFTSxX XxFTSxX
  • 18-11-2020

Answer:

4 gal = $9 per gal and 3 gal = $8 per gal

Step-by-step explanation:

you divide the price by the gallon

which means sciencegirl0409 is correct.

Answer Link

Otras preguntas

Can anyone help with this probelm???
Anyone know the answer?
Help meee plzzz someeonnee
What is the solution of the equation? 2^5 sqrt (x+6)^3+3 =19
Evaluate 5% of 123.22. Round to the nearest tenth. i'm not sure how to figure out this problem. please show me how to solve for the answer.
In which of these cases would the FCC intervene? a TV anchor using racial slurs against a celebrity a radio station dropping all forms of advertisement a TV bro
what is the area of this shape
mass of water= 357g density water= 1.0g/cm3
plss help me...need answer ASAP
Best explained and correct answer gets brainliest!!!Which choice is the equation of a line that passes through the point (5, -1) and is perpendicular to the lin