jibraelhkhan jibraelhkhan
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary. $240 for 14 ft2 The unit rate is $ /ft2.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-11-2020

Answer:

im having the same problem

Step-by-step explanation:

search it up on google maybe

sorry im trying my best

Answer Link

Otras preguntas

A local cable TV/Internet/phone provider charges new customers $129 for all three services, per month, for the first year under their "3 for 129" promotion. Joa
How was President Johnson able to successfully produce the "flood of reform legislation" before 1966?
5 characteristics of dress suited for toddlers
Write an expression for "two multiplied by t". Please help!! 10 POINTS
Find the value of x* (3x + 6) 48°
PLZ HELP NOW 80 POINTS DUE IN 30 MIN WIL GIVE BRAINLIEST!
At a basketball​ game, a team made 54successful shots. They were a combination of​ 1- and​ 2-point shots. The team scored 88 points in all. Write and solve a sy
The base of a triangle is 3/4 the height of the triangle. The area is 30 square meters. What is the height of the triangle?610 30100
A 10-micrometer cell is viewed through a 10x objective and a 10x eyepiece. How large will the cell appear to the microscope user?
A kind teacher gives you 20 cents for every question you get right, but you have to pay the teacher 10 cents for every question you get wrong. After 30 question