idontfitin
idontfitin idontfitin
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

3 bags of dog treats for $7.38. What is the cost per bag of dog treats

Respuesta :

carolyneg403
carolyneg403 carolyneg403
  • 18-11-2020

Answer:

each bag cost $2.46

Step-by-step explanation:

you divide 7.38 by 3

Answer Link
52258877
52258877 52258877
  • 18-11-2020

Answer:

$3.14

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Only odd and I need explainations to
coal and wood are found in nature.they are both examples of
What is the value of 6x-3y if x=5 and y=-1
when was slate found
express the indicated likelihood  as a probability values between 0 and 1.question: Ben Franklin said that death is a certainty of life
Decide whether the function is a polynomial function. If so, write it in standard form and state its degree, type, and leading coefficient.h(x) = 19x4 − 419x2 +
Is 4/6 less than 5/7 which one is greater
What is the value of 6x-3y if x=5 and y=-1
Write an algebraic expression for 91 more than the square of a number
An engineer discovered that a TV set was receiving too much voltage to work properly.Which of the following circuit parts should the engineer add to make the TV