andrewvernengo andrewvernengo
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

A sign at the grocery store read “4 apples for $0.90”. What is the unit rate cost per apple?


Plz HELP

Respuesta :

jojosiwaspam jojosiwaspam
  • 19-11-2020

Answer:

akldsljkdsfhsd

Step-by-step explanation:

dskjsdfdfskdsfk

Answer Link
donavanwilson313
donavanwilson313 donavanwilson313
  • 19-11-2020
I’m pretty sure it’s 22.5 cents
Answer Link

Otras preguntas

How do you do this problem? Explain.
what type of sound does a director of a theatrical prodyction not want?
as the scudding day passed overhead the dingy windows glowed and faded in ghostly retrograde. A car passed along the road outside, laboring in the sand, died aw
Which of the following is an example of primary waste prevention?A homeowner burns lawn waste to get rid of it.A family donates used clothing to a second-hand s
The ratio of the numerator to the denominator of a certain fraction is five to eight. If five is subtracted from the numerator and four is added to the denomina
Need help?!:( 15 points!
Anyone Know The Answer Do this please help! please answer part 1 and 2
An ant is moving around the unit circle in the plane so that its location is given by the parametric equations (cos(Ď€ t), sin(Ď€ t)). Assume the distance units
Please help!! I will mark brainliest!
After working for 25 years as personal fitness trainers while raising their​ kids, three sisters cashed in a total of ​$80 comma 000 in bonds and decided to