keldou keldou
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

Write a unit for the situation. $12.50 for 5 ounces

Respuesta :

mdp7413lovep202jr
mdp7413lovep202jr mdp7413lovep202jr
  • 19-11-2020

Answer:

$2.50 per ounce

Step-by-step explanation:

12.5/5=2.5

Answer Link

Otras preguntas

The value put on timeliness in the United States is actually a cultural universal in every culture. True or False
7. What was Henry George’s solution to the unequal distribution of wealth?
15n^2 - 4n + ( -2n+n )
Entry #2 (mike) describe what life is like for mike after his chemotherapy treatment. discuss any short term or long term side effects of chemotherapy and expla
Graph the solution for the following system of inequalities. Click on the graph until the correct solution is displayed. y ≤ x x + y ≥ 1
If you lived in ancient greece and ran into socrates on the street, what do you think your opinion of him would be? why?
Select the true statements concerning seeds. seeds allow for dormancy until favorable conditions arise. the fruit provides nutrition to the developing embryo. t
This is one of factors of production (productive resource), referring to anything that is taken from the earth during the production of a good or service.
[tex] \frac{5x + 50}{x + 5} . \frac{1}{x + 10} [/tex]
need help and explain it plz