cami1117
cami1117 cami1117
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

at Costco food court, a family can purchase 4 hot dogs meals for $6. What is the cost per person?

Thank you so much

Respuesta :

nicoleskater20
nicoleskater20 nicoleskater20
  • 19-11-2020

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

Divide $6 by 4 hot dog meals to get the value

Answer Link

Otras preguntas

A paragraph about my favourite electronic device
I need to know what the fraction is
H2O trong hóa học là gì? Ngoài đời là gì?
HELP LAST ATTEMPT!! marking as brainliest!
1. Duvan, a friend of a friend, has a computer running Windows 7 and wants to perform an upgrade. He has 3GB of RAM in his computer and he noticed it gets very
Please help! I'll mark your answer as brainiest if right <3
Cold is most useful__. A.)within 24-48 hours of the injury B.) A month after the injury C.) within a week of the injury D.) 72hours after the injury
5. Write a function named “hasTwoQuestionMarks” that accepts parameters of the same as command-line arguments ( argc and argv ). It returns true if one of the a
plzzz help its true and false
PLEASE HELP WITH THIS ONE QUESTION Lee la siguiente conversación. RAFAEL: Tu boleto de ida y vuelta es diferente al mío. FERNANDO: Es verdad. El tuyo tiene la