carl52056 carl52056
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

If 12 oranges cost $4.20, what is the unit price?

Respuesta :

aimbotcsgo2012
aimbotcsgo2012 aimbotcsgo2012
  • 19-11-2020

Answer:

50.4

Step-by-step explanation:

4.20x12

Answer Link
mjharvey1
mjharvey1 mjharvey1
  • 19-11-2020

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

$4.20/12 oranges = $0.35

Answer Link

Otras preguntas

Find the distance covered by a car in 3x hours is 27x³ + 9x² - 3x Find the rate of the car. Show your solution. ​
Please help I need the answer rn Define “Untouchables” and explain the relationship between them and the Brahmin in the caste system.
80+80helppelase80+2-0
What does Hola como estas mean in english Wassup
I need help quickly!What are the points using the equation 50x+y=-100?
help me i am in urgent need
i realize that problem could be categorize it was a precise which include_______________​
Vicky made the following list to describe humidity:It is the amount of water vapor in the air.It is shown on weather maps in millimeters or in inches.It can see
Find the area of the following shapes. Area = __ mm^2
What is the difference between habituation from a neural perspective?