sabhamdan
sabhamdan sabhamdan
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

A nut-raisin mix costs $5.26 per pound. Rashid buys 15.5 pounds of the mix for a party. Rashid’s estimated cost of the nut-raisin mix is
$16.
$22.
$61.
$80

Respuesta :

rogelioespaillat1
rogelioespaillat1 rogelioespaillat1
  • 19-11-2020

Answer: $80

Step-by-step explanation:

Answer Link
alissa7644 alissa7644
  • 12-12-2020

Answer:

d

Step-by-step explanation:

i took the test

Answer Link

Otras preguntas

How is this helpful to fish that live in the lake
How many times greater is the force of gravity on a 6.0 kg object lying on the surface of a moon than on a 6.0 kg object orbiting at a distance 6 times greater
What is the difference between classical economics and behavioral economics? 1: Classical economics deals with investing money and behavioral economics deals
Sentences on the phrase: moment of impact
What is the name compound for Mo3N4 ?
What is Kennedy’s likely purpose. Which words hint at it?
f(X) = 3xg(X) =x-1find fg (X) and gf (X)
in your opinion , why is it so difficult at times to make the best decision between two or more options
Which device has the most limited computing functionality?
The question is on the picture.