queenlay2409 queenlay2409
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

the cost of 9 scares is $78.75 what is the unit price ?

Respuesta :

0612044488
0612044488 0612044488
  • 19-11-2020

Answer:

$8.75

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Circle the correct word
which type of force if due to the masses of objects. A. electromagnetic. B. strong nuclear. C. weak nuclear. D.gravitational.
The perimeter of the figure is given. Find the length of the indicated side. Perimeter = 16x + 4
explain what would happen to an animal if the vegetation around them disappeared​
help my friend cuz i dont want to
Can someone please give me the (Answers) to this? ... please ...
according to the article why was drone defense equipment deployed at airports in the united kingdom
What crop allowed the Jamestown colony to thrive? pineapple corn tobacco wheat
QUESTION 8 of 10: What is a focus group?
How is Spain’s government different from Portugal’s government?