astefan112
astefan112 astefan112
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jin bought 4 markers for $7. How many markers can he buy for $21? (label your answer for full credit)

Respuesta :

klmales
klmales klmales
  • 19-11-2020

Answer:

The answer is 12 markers. 4 markers for $7. You multiply 7 x 3and you end up with 21

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I have to make a made-up organism. You can combine animals but not mythical animals like dragons and unicorns (dinosaurs are fine). Make something really creati
what the word form 485,830
If you we''re asked to express the weight in ounces of a ladybug in scientific notation, would the exponent of 10 be positive or negative? Justify your response
Describe how the attitudes and actions of the French and Dutch differed from those of Spain
what are some of the reasons that a traditional economy can lead to the economic stagnation?
Your race car can travel 1/4 mile in 3.12 seconds. what is the average speed of you race car in miles per hour. give you answer to 2 significant digits
What Were the successes and challenges of medieval asia?
what are some of the reasons that a traditional economy can lead to the economic stagnation?
What were the purported health benefits of drinking tea? ( A HISTORY OF THE WORLD IN 6 GLASSES BOOK)
XY=5x, YZ=x, and XY=25