kingrio70152727 kingrio70152727
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

A lotion is made from an oil blend costing $1.50 per ounce and glycerin costing $1.00 per ounce. Four

Respuesta :

jordanlin119
jordanlin119 jordanlin119
  • 19-11-2020

Answer:

10

Step-by-step explanation:

Answer Link
34702259
34702259 34702259
  • 19-11-2020

Answer:10

Step-by-step explanation:

equation for problem 1.00+1.50=2.50  —>      2.50X4=10

Answer Link

Otras preguntas

During the earliest contests among european powers for control of north america, why was america not considered worth the commitment of troops
Identify the problem with the following study. A local newspaper published the results of a study that claimed "482 people use the public library". The study wa
what is not included when analyzing for text structure 1. how the sentences are written 2. which points are emphasized 3. the specific facts used 4. what order
i need help on this plz
A map has a scale of 1 inch:25 mi. Two cities are 175 mi apart. How far apart are they on the map
when did louis XVI die
Phi 208 utilitarianism claims that morally right actions, policies, or laws are those whose consequences have the greatest positive value and least negative val
x^2 -24=0 how do I get the a =1 b =0 and -24 =c when using the quadratic formula
Trish and Alex are comparing the population of different cities in texas Alex says the population of city is always an integer.
The first profitable economic development in jamestown resulted from select one: a. the discovery of gold and silver. b. fur trade with the indians. c. the prod