celeone2426 celeone2426
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pineapples cost $16 hw much does 1 pineapple cost

Respuesta :

snowturtle20 snowturtle20
  • 19-11-2020

Answer:

2.66666 (it goes on forever)

Step-by-step explanation:

16 divided by 6 is 2 2/3

Answer Link

Otras preguntas

Your aunt is sipping on ice tea can run ac on energy 100 efficiency
How can input from multiple individuals improve design solutions for problems that occur because of a natural disaster, such as a flood?​
What 3 things should you do to evaluate advertisers' claims regarding exercise equipment or exercise programs
Why was the battle of Lexington considered so Significant? A. The Indians finally decided to support the colonial militiamen. B. The colonists soundly defeate
I = Prt where r represents the rate. Rates must be converted into what before multiplying.
What is the factored form of this expression? 8x3 – 8x2 – 30x Please help !!!
I'm doing a test right now and I forgot to write down what chemical properties means,, pls help I need to know what it is for the test, will give 100 points!
the average of three numbers is x if the first number is y and the second number is z what is the third number
What was true about African Americans in the military
Find the value of x: (2x + 20)° 96°