GoatedKid85 GoatedKid85
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

Walmart is selling 3 lemons for $1.20.how many does 25 lemons cost

Respuesta :

silverhdx122583
silverhdx122583 silverhdx122583
  • 19-11-2020

Answer:

10USD

Step-by-step explanation:

For each lemon: 1.20/3=0.4

for 25: 0.4*25=10USD

Answer Link

Otras preguntas

What is the answer to 6(y+2)-4=-10
Solving Multi-Step Equations14. 4(2a+2)-17= 1516. -4x+3(2x-5)= 3117. -6-3(2k+4)= 1822. 2x+ 3/4(4x+16=7
How to write 3.17 In word form?
Write the algebraic expression? The quotient of 207 and a number n
what led to the start of early civilizations
The vertical sequence of the layers of soil is called a soil ____?
You have three bags, each containing two marbles. Bag A contains two white marbles, Bag B contains two black marbles, and Bag C contains one white marble and on
Which element combination(s) would result in electrons being shared?[] sodium (Na) and oxygen (O)[] carbon (C) and fluorine (F)[] oxygen (O) and hydrogen (H)[]
which of the following statements about sexual attaration and intimacy in the work place is true?1.romance between a worker and a supervisor must allways be out
what useful things I need to take to outer space