jiminezjazmin03
jiminezjazmin03 jiminezjazmin03
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

She bought
314yards of fabric. Her total cost was $13. What was the cost per yard?

Respuesta :

grayflames42
grayflames42 grayflames42
  • 19-11-2020

Answer:

$24.15 (answer is rounded)

Step-by-step explanation:

314/13= 24.15

I also used a calculator

Answer Link

Otras preguntas

How many solutions can be found for the linear equation? 3(x + 4) = 3x + 4 Responses A infinitely many solutionsinfinitely many solutions B no solutionno soluti
a. linguistics b. appliance c. disappear d. extensive 7. a. earthquake b. flashlight c. resource d. sewage 8. a. improvement b. comfortable c. majority d. espec
Given the equation 9m − 14 = 4m + 56 and the possible solution set S: {5, 14, 70, 112}: Part A: Determine which integer(s) in the solution set makes the equatio
Use the ______ as the starting point when reading inequalities
because they have more experience players, the red team is almost able to steal the blue flag, just like?​
Which word does not have a similar meaning to - except bar accept exclude ban
can someone help me??​
Find the median of the data set. 525 511 493 576 554 506 563 539 533 O 525 O 565 532 $ *
PLS HELP ITS DUDE IN AN HOUR
How do you solve #23?