Respuesta :

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

Divide $2.79 by 3

$0.93 is the price of one orange

$0.93 times 4 is $3.72

Hope this helps!

Divide 2.79 by 3 and you get 0.93 then times that by 4 you get your answer = 3.72