yasminxlp123 yasminxlp123
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

a package of 6 pairs of insulated gloves costs $43.14 what is the unit price of the pairs of gloves?

Respuesta :

adamrowanmcdonald adamrowanmcdonald
  • 20-11-2020

Answer: 7.19

Step-by-step explanation:

Math

Answer Link
supnetjoanna24 supnetjoanna24
  • 20-11-2020
a package of pair insulted gloves costs $7.19
Answer Link

Otras preguntas

What is Subtract 9 from 35
loss or thinning of hair, laxative use, and mood swings can be signs of eating disorders true or false
Select the correct direct object pronoun for the word in parentheses that best completes this sentence: Yo _______ traigo. (los cuchillos)
A rectangular playground is 8 meters wide. It is 3 times as long as it is wide. What is the area of the playground?
how are vaccines realated to memory cells
What 2 numbers multiply to get 44 but add to get 20
Which characteristic is traditionally associated with masculinity? A. Nurturing B. Competitive C. Weak D. Giving
which component of air enables plants to synthesise their food by photosynthesis?
The substance that does the dissolving in a solution is called a(n) __________. a. additive b. granule c. solvent d. solute
Which of the following is a good strategy for avoiding stretching-related injuries?