maliaroberson09
maliaroberson09 maliaroberson09
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

Dave doughnuts sell a dozen doughnuts for 5.64. what is the unit cost per doughnuts?

Respuesta :

YNWPuirt
YNWPuirt YNWPuirt
  • 20-11-2020

Answer: 0.47 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link
BR172897 BR172897
  • 20-11-2020

Answer:

give me some DONUTS!!!!!!!

Step-by-step explanation:

and a coffee at the if you will in fact give me a caramel Pacheco

Answer Link

Otras preguntas

How many oxygen atoms are in 3.00 grams of sodium dichromate, Na2Cr2O7?
Which point approximates the solution for Tenisha’s system of equations?
A ramp with a constant incline is made to connect a driveway to a front door. At a point 4 feet from the driveway, the height of the ramp is 12 inches. At a poi
which fraction is equivalent to -5/9
which of the following should not be included in the description of an experimental design a)procedure b)problem statement c)materials d) type of data collected
Which is the smallest functional unit of the nervous system?
Which of the following words is derived from a person's name, rather than from a Greek or Latin root? A martinet B sycophant C virago D patriarch
Jill arranges quarters in stacks of increasing powers of 2,starting with the zeroth power (2^0).If she ends up with six stacks,how man coins has she used?
what does Quelle est la aujourd'hui mean
what are your preparation before you engaged in this type of business?