Seudónimo Seudónimo
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

eight candy bars cost $6.00. Caulatue the cost per candy bar​

eight candy bars cost 600 Caulatue the cost per candy bar class=

Respuesta :

Jenkins613332
Jenkins613332 Jenkins613332
  • 20-11-2020

Answer:

about $1.34

Step-by-step explanation:

Answer Link
ltassiborgeszenai036
ltassiborgeszenai036 ltassiborgeszenai036
  • 20-11-2020

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

6.00/8 = 0.75

also check with

0.75 x 8 = 6.00

HOPE THIS HELPS :)

Answer Link

Otras preguntas

Since 2002, the number of a telephone company’s customers using a landline has been decreasing by 10% per year. Which of these statements are correct? Select al
The difference of two numbers is 7. If the sum of the smaller number and the square of the larger number is 125, what is the larger number?
Simplify the following expression 1/8 3/16​
Read the rough draft of a student’s conclusion to an argumentative editorial. (1) Year-round schooling would help student achievement. (2) Not so much informati
How does bicarbonate (HCO3−) help alleviate heartburn symptoms? A. Bicarbonate solution dilutes the excess stomach acid. B. It has a soothing effect on acid-dam
A back office service structure is most similar to
The decaying plat matter found in bogs results in the production of
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST Zelda’s day consists of checking her e-mail, holding meetings, and organizing and reviewing text. Which Arts, A/V Technology, a
what is electric charge actually​
Why was Newt Gingrich a significant political figure in the 1990s? He and his supporters fought against the balanced budget amendment. He was the first Republic