mylaomotoyo mylaomotoyo
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

Bridget bought a package of cookies for $1.50 and 5 water. She spent a total of $10. How much did each water cost?

Respuesta :

belacardoza
belacardoza belacardoza
  • 20-11-2020

Answer:

I think it would be, $8.50 OR $9.50

Step-by-step explanation:

You just have to take $1.50 from $10.00 :)

Answer Link

Otras preguntas

Solve the system of equations 4x+3y=13 y=-x+4
How and why do congress and the president rely on administrative agencies?
True or False- The Maginot Line effectively protected the French from the German attack.
-2x+6y=6 -7x-8y=-5 when using substution
6. The rise of independent countries in Asia and Africa after World War II demonstrates the (Points : 2) failure of nationalist movements. in
Suppose that Louisa is cut by broken glass during a lab accident. Which is the proper place to dispose of the paper towels that are used to clean up the blood?
If Daniel is 2 1/2 years old and Chris is 2 years old how old is Daniel in 15 years and Chris in 14 years old
What mountain in Italy is famous for erupting and burying several towns at its base? Mt. Kilauea Mt. St Helens Mt. Fuji Mt. Vesuvius
Factor 6x^2 - 10x - 2 Please include steps ( 15 points )
A governor operates in which branch of state government?