nicolespano27 nicolespano27
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate $11.99 for 15 lbs

Respuesta :

khilahtsmith
khilahtsmith khilahtsmith
  • 20-11-2020

Answer:

11.99 / 15 =m0.79

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Solve :   5a-3(b+c)+145:5-8 if :3a-2b=b-2a+3c  and  c=[(3+6+9+...+300):303]-40 .
a granola recipe calls for 2 1/3 cups of almonds. A bag of almonds contains 2 cups. To make 2 1/2 batches of granola, Ali buys 5 bags of almonds. How many cups
scientists who study the customs  of a group of people
When a scientific experiment is carried out in a controlled setting, all variables are kept the same except for the _______ variable
In the new cities of the 1800s, streetcars were to the suburbs and residential neighborhoods as glass and steel were to A. railroad stations. B. skyscrapers. C
two adjectives describing eminent domain
how do i use prokaryote in a sentence
If a creature cats Ferrari, with an initial speed of 10 m/s, accelerate at a rate of 50 m/s/s for 3 seconds, what will it's final speed be?
Help me solve 4= 3a - 14
what's a sentence using Anti-Federalists