nicolespano27 nicolespano27
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate $9.99 for 10 lbs

Respuesta :

SugaCookiee
SugaCookiee SugaCookiee
  • 20-11-2020

Answer:

$.999 for 1 pound

Step-by-step explanation:

If you divided both sides by 10. So 10/10= 1. 9.99/10= 0.999

Answer Link

Otras preguntas

what can turn igneous rock into sediment?
what can turn igneous rock into sediment?
Choose the equation below that represents the line passing through the point (2, -4) with a slope of 1/2. A) y = 1/2 x + 5 B) y = 1/2 x - 3 C) y = 1/2 x - 5 D)
the pair of polygons is similar. find the value of x. answer on picture
4a + 3 - 9 = -7 + 2 + a
who made dutch claims in north america?
if 4 bags of corn can feed a herd of cows for 6 days, how many bags will feed the herd for 9 days ?
what is a rational number between 1/8 and 1/4?
what can turn igneous rock into sediment?
What's the answer to 1\2x+3=9