nicolespano27 nicolespano27
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate $1.29 for 12 oz rounded to nearest tenth

Respuesta :

zacharystrauss
zacharystrauss zacharystrauss
  • 20-11-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

2+2=4

Answer Link

Otras preguntas

6. Discuss three tips for taking portrait photographs. • Using the perfect amount of light. • Use shallow and depth of field. what would be one more.
Sheldon has a traditional health insurance plan. He has a $200 deductible. The level of co-insurance for his plan is 90/10, where 10 represents Sheldon’s portio
What geographic factors led to the development of distinct cultures in Southeast Asia? What fueled the growth of the states in Southeast Asia?
Which of the following statements is true? Organisms that evolve in the same environment often have homologous structures. Since there are gaps in the fossil re
What kind of charge does an alpha particle have? What is the identity of an alpha particle?
The water cycle shows the movement of water in the earth system. please select the best answer from the choices provided t f
Why does June and July have the highest rates of chemical weathering?
Email, instant messaging and most web traffic go across the internet in the clear; that is, anyone who can capture that information can read it.
Ineffective peer review includes which of the following? -a careful reading of another's work paying attention to both higher-order & lower-order concerns
how do I solve for the h intercept ? the equation is h= -4.9t(squared) +5t + 2