melanygisellemorfin melanygisellemorfin
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

A company orders 9 boxed lunches from a deli for $115.20. If each boxed lunch costs
the same amount, what is the unit cost of each boxed lunch?

Respuesta :

jq82m2btek
jq82m2btek jq82m2btek
  • 20-11-2020

Answer:

12.80

Step-by-step explanation:

115.20 divided by 9

Answer Link
niyahdaher
niyahdaher niyahdaher
  • 20-11-2020

Answer:

7 =7.45x

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

You want to produce a scale drawing of your living room, which is 21 ft by 28 ft. If you use a scale of 5 in. = 7 ft, what will be the dimensions of your scale
The football team has 30 more members than the basketball teams. If each group had 10 more members, the ratio of their membership would be 3:2. How many members
How much would $500 invested at 7% interest compounded annually be worth after 4 years? Round your answer to the nearest cent
Write an equation in standard form for: A circle with center (0,0) passing through (-3,4).
Prove that any number raised to the 0'th power equals 1
what is the square root mean
The difference between two numbers is 25. The smaller number is 1/6th of the larger number. What is the value of the smaller number?
what is the square root mean
find value of x and y 4.)2x-3y=-15 x=4y
Each interior angle of a regular n-sided polygon is 150 degrees. How many sides does the polygon have?