keilyshahernandez keilyshahernandez
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

Please help!
Karl bought ​312​ gallons of milk that cost $2.70 per gallon.

What was the total cost of the milk?

Enter your answer in the box.

$

Respuesta :

andresfarradas
andresfarradas andresfarradas
  • 20-11-2020

Answer:

you have to divide the gallons with the money per gallon

Step-by-step explanation:

Answer Link
hjkhannah hjkhannah
  • 20-11-2020

Answer:

$842.40

Step-by-step explanation:

2.70 x 312

Answer Link

Otras preguntas

Multiple Chocie Which statements about the Islamic religion are accurate? Choose all answers that are correct. A. Muhammad claimed to be a divine descendant of
Which South American country has the highest population density?
please help me with this math problem: Alice has 1/5 as many miniature cars as Sylvester has.Slyvester has 35 miniature cars. How many miniature cars does Alice
Which sentence uses a verb that agrees with its pronoun subject? A. Does anybody here know how to get to Oak Street? B. Several of the group has exp
The problems in Europe before world war 1 dated back to the Roman Empire. True False
How did the ohio gang tarnish the Harding administration?
I need homework help 1. A physical scicence test book has a mass of 2.2 kg What is the weight on the earth? 2. Whar is the weight on Mars (g = 3.7 m/s2) 3. If t
When is prime time on television
Nat has 5 pieces of string. Each piece is 7/8 inch long. How many inches of string does Nat have?
Josh works for MooMoo Milkshakes. The company wants to know what milkshake flavor is the most popular. Today, he surveyed every third female customer on their f