keyairajohnson31 keyairajohnson31
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

A shopper bought a 12-pounds bag of orange for 18.72 what is the unit price per

Respuesta :

baddielam baddielam
  • 20-11-2020
I think the answer is $1.56





i hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Write two Equivalent ratios 7/8
what does protein systhesis mean
Booker T. Washington was the head of the: A. Tuskegee Institute. B. UNIA. C. NAACP. D. Anti-lynching campaign.
What type of cells produce myelin for sensory neurons?.
Which equation is translated 5 units up from f(x) = 3^x
What was Teddy Roosevelt's career from 1901-1908? A. union worker B. business owner C. journalist D. politician
How to solve 20r + -280
HELLPPP PLEASSEE!!! The spinner has 3 equal sections for each color: green, purple, and orange. What is the probability of landing on a color other than green?E
Yo----------------(saber) el poema de memoria A. Saber B. saben c. sabes d. se
Item 2 This data set represents the widths in yards of pieces of fabric used by a sewing group. What is the mean of this data set? {1 1/3, 1/4, 2/3, 1/2, 1 1/4}