emiliag1027
emiliag1027 emiliag1027
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

Hamburger costs $4.28 a pound at the market. If Jada
bought 3.5 pounds, what was the cost?

HELPPP ASSAAPPP

Respuesta :

leairastrong leairastrong
  • 20-11-2020
14.98 should be the answer if I’m not mistaken
Answer Link

Otras preguntas

The Windows on the first floor of a building are 3 1/2 yards wide. The Windows on the second floor of the building are 1 7/9 yards wide. How much wider are the
claudia is making a gelatin desseert for a party.She plans on making 12 servings for every 5 people.If each pan claudia uses to make the dessert holds 8 serving
Which value of x satisfies the equation 4x - 7 = 25
What is generally a safe frequency of activity for a workout?
in order to obtain a Child Development Associate credential you must what
In a doctor’s office, an average of 94% of the clients pay on the day of the appointment. If the office has 600 clients per month, how many are expected not to
what are uses for the igneous rocks, Granite, Basalt, and Pumice?
what is a unit price
Which of the following family of chemicals kills cells or stunts proteins, which can interfere with how a plant grows? fungicide herbicide insecticide rodentici
Which sentence is correctly punctuated? a. Wasps, ticks, and mosquitoes, are pests I hope to avoid when camping. b. Wasps ticks and mosquitoes are pests I hop