darellymorales
darellymorales darellymorales
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

Michelle bought five packs of crayons for $13.75.

What is the cost of a pack of crayons, in dollars, if all the packs cost the same?

Respuesta :

vivianlovely15
vivianlovely15 vivianlovely15
  • 20-11-2020

Answer:

2.75

Step-by-step explanation:

i think the awnser is 2.75

Answer Link

Otras preguntas

what is the least common multiple of 2,3
what pattern do you see in the powers of 3
which civilization built pyramids and mummified their rulers
The most likely reason why Napoleon could be classified as an enlightened monarch was because
Which statements accurately describe northern Italian Renaissance city-states? Choose all answers that are correct. A. Many Italian city-states of the Renaissa
Why did the United States largely shy away from imperialism prior to 1890?
navigational tool with a needle
Compare and contrast Ursa Major and the Milky Way
Which of these changes do not involve forming or breaking chemical bonds? A. burning and melting B. rusting and cutting C. burning and digesting
Which foods are lipids found in, and what is their function in the body? A. Lipids are found in sugars and starches and are the main source of energy for the bo