zayzaygaming2009
zayzaygaming2009 zayzaygaming2009
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is $72.75. What is the unit price?

Respuesta :

vindis
vindis vindis
  • 20-11-2020

Answer:

$24,25

Step-by-step explanation:

72.75 ÷ 3 = 24,25

Answer Link

Otras preguntas

The majority of Shang Dynasty writing was done on _____. papyrus paper clay bamboo
A river flows over a raised, flat area between two mountains. which of the following landforms does the river flow over
In England, are white cats believed to be? a. Bad luck b. Good luck c. Devil’s luck d. Spirit protection
When a function and its inverse intersect, what must be true about the point of intersection?
Describe the flow of blood to the human body, including through each of the four chambers of the heart. Explain how the blood changes as it moves through the va
what claim does Jefferson make in the first paragraph of the Declaration of Independence, and how does he say he will support that claim?
how many boxes of chopsticks shouldvthe manager order for a 30 day supply
3/5 of Jill's 30 page photo album is full. She wanted to set aside 1/4 of the pages that are in there for vacation. How many pages can she fill before her vacat
What shape has congruent diagonals? A. a rectangle B. a parallelogram C. a trapezoid D. none of these
to be effective work duties and expectations should be expressed to an employee