TheLucky
TheLucky TheLucky
  • 17-10-2016
  • Mathematics
contestada

Exe.1
School lunches cost $14.50 per week. How much would 15.5 weeks of lunches cost?

Exe.2
A student earns $11.75 per hour for gardening. If she worked 21 hours this month, then how much did she earn.

Respuesta :

Hatethesesites
Hatethesesites Hatethesesites
  • 17-10-2016
The first one is $224.75 to buy lunches for 15.5 weeks and the second one would be she earned $246.75 that month. 
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP IM GIVING 15 POINTS !!!!! how would you solve y=x^2+4x-1 ? and how would you solve y-7x=9 ?
Why is forensic science only as good as the person conducting the science ?
Will mark brainliest if given the right answer Solve the given system of equations. y = 8x + 6 y = 32x
In the diagram below, Ad is parallel to CD. What is the value of y? 60% op A. 120 B. 30 C. 60 D. 90
__Ag+__O2->__Ag20 what's the reaction?
Answer choice: A B C D
!; Which graph shows the translation?
How did ignatius loyola and the jesuits prevent people from converting to protestantism?.
what is the introduction of pseudoscientific ideas of race on the Jewish nation during the period 1933 to 1946​
In what time period did the Modernist Movement take place? A. 1860-1900 B. 1945-1960 C. 1910-1945