Seudónimo Seudónimo
  • 18-10-2016
  • Mathematics
contestada

Help Plz. FAST! 12 ounces for $5.30. Explain how you got your answer

Respuesta :

linklamont
linklamont linklamont
  • 18-10-2016
$2.25 an ounce for unit price
Answer Link

Otras preguntas

Calculate the loss on selling 50 shares of stock originally bought at 13 3/4 and sold at 12. A: $87.50 B: $600.00 C: $687.00 D: $80.00
Citizens of the United states can vote when they turn this age
Which part of the body is responsible for absorbing nutrients? A. Pancreas B. Large intestine C. Stomach D. Small intestine
the term technical vocabulary refers to ?
The Declaration of Independence reflects the principle of natural rights of life, liberty, and property, using them in part to justify the document natural
You are fond of burgers. Which is the healthiest choice?
There is no link between poverty and one’s health. Please select the best answer from the choices provided T F
What does it mean for an equation to express y in terms of x
The USDA has approved over 10,000 genetically engineered crops. True or False
How many nickles does it take to make $50?