lillypc
lillypc
18-10-2016
Mathematics
contestada
A 13 oz package of pistachios costs 5.99
Respuesta :
zhen3441
zhen3441
21-10-2016
It costs 46 cents per ounce because 5.99/13= 0.46
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
find the area of a triangle with a base length of 4 units and height of 5 units. A. 8 units B. 9 units C. 10 units D.20 units
Your functional health is determined by your mental and physical functions
Elysse paid for her lunch with a $10 bill and recieved 0.63 in change the lunch special was 7.75 sales tax was 0.47 what was the cost of her drink
which of the following is a non-renewable resource
What is the current produced by a potential difference of 240 Volts through a resistance of .2 ohms
What are the correct steps to find the system specifications such as the amount of RAM or system type?
Cuántas moles de sulfuro de sodio Na2S corresponden a 2.709*10^24 Moléculas de Na2S? Necesito ayuda por favor
Find the velocity, acceleration, and speed of a particle with the given position function. r(t = t2i 6tj 4 ln t k
Describe the difference between an ionic and a covalent bond
Read the stanza. Wind Blowing briskly Leaves fall From The Trees W