Smarthector Smarthector
  • 19-10-2016
  • Mathematics
contestada

you can buy 4 apples at stop and shop for 0.96. you can buy 6 of the same apples at path mark for $1.50 which store has the better bu
y

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 19-10-2016
Stop and Shop has the better deal, as it is 0.24 cents for each apple if you divide 0.96 by 4, while Path Mark is 0.25 cents.
Answer Link

Otras preguntas

How do you make a really good realistic sketch of an eye? Also, how do make a goo looking hand!!!!
4. How many grams of water are produced from 100 grams of oxygen?
What is the discriminant of -2x2 - x-1=0
Which sport below requires the least cardiovascular fitness? a. running b. weight training c. cross-country skiing d. swimming please select the best answer fro
please answer this question​
What is a galaxy? (Writing Question)
i need help please i cant afford to fail again
Wanda Maximoff orders takeout for all her friends and has it delivered to her house. She tips the driver $8.25. The total cost of the food was $40. What percent
(PLEASE HELP ME) "According to "Robots Are cool, but AI IS THE Future," how has AI changed the audiobook industry"?°It has made it possible to translate a book
wind is the horizontal movement of air caused by differences in air pressure | true or false​