Seudónimo Seudónimo
  • 19-10-2016
  • Mathematics
contestada

Carrie buys 4.16 pound is apples for $5.20 how much is one pound?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 19-10-2016
4.16 divided by 5.20=0.80c cost one pound
Answer is $0.80 cost one pound apples
Answer Link
joannagarciaandrade
joannagarciaandrade joannagarciaandrade
  • 19-10-2016
The answer is $0.80 per one pound
Answer Link

Otras preguntas

If one angle of a triangle is 30° more than twice another angle, and the third angle is equal to the sum of the first two angles, find the measure of each angle
What are some specific reasons that commoners and nobles would want to revolt against or overthrow their monarchies?
can i have help please with these
In 1857, the supreme court ruled in the dred scott decision that:
In what year did the Spaniards see the Texas coast?
yefgfsugsuifdsgsdhgsfjhdgjdhgskhb Write the prime factorization of 315. 315 = (TRY TO ANSWER THIS WHILE UR AT IT PLS?
Write an equation of a line that passes through (-6, 1), parallel to y=2x−6 .
I need help with help with this. (*_*)
What is the m 2x-3=5x-12
a o 1. Choose the best answer. Which sentence has the correct use of possessives and pronouns? O I know that when we demonstrate it their at the electronic fair