goblizh
goblizh goblizh
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary. $380 for 18 ft2

i'm in 7th grade btw so this is 7th grade mathhhh help ASAP plz and thanks !! <3

Respuesta :

kelseyschauer kelseyschauer
  • 16-12-2020
The unit rate is $21.11 per square foot :)
Answer Link

Otras preguntas

WHO IS GREATER THAN JHON THE BAPTIST AND WHAT VERCE HELPPPPPP
Flat plate collector can provide temperature upto_____​
can someone please help me.!
On a bank reconciliation, a bank fee for check printing not yet recorded by the company is: A. Noted as a memorandum only. B. Added to the book balance of cash.
what is meaning of importance​
can someone please help me.!
Question 23 (Multiple Choice Worth 2 points) (01.07 HC) Listen, read the question, and choose the option that best answers the question. (1) 0:00 10:06 1x Based
For question 13 : A student ticket to the movies cost $4. Write an equation in which x presents the number of tickets purchased and y presents the total cost of
What opportunities to present reading practices skills
asino Inc. expects to pay a dividend of $3 per share at the end of year 1 (Div1) and these dividends are expected to grow at a constant rate of 6 percent per ye