familyfaris7
familyfaris7 familyfaris7
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $1.33 per pound. What is the price for 4 pounds?

Respuesta :

soccerstancill
soccerstancill soccerstancill
  • 16-12-2020

Answer:

5.32

Step-by-step explanation:

Answer Link
itsmeeradesai itsmeeradesai
  • 16-12-2020

Answer:

The price for 4 pounds of apples is $5.32

Step-by-step explanation:

You multiply $1.33 x 4

Answer Link

Otras preguntas

Factorise [tex] \frac{ {x}^{2} }{4} - \frac{ {y}^{2} }{4} [/tex]​
Please help me out.......
which value of x is in the solution set of -3X+8≥14? ) A. -3 B. -1 C. 0 D. 3 ​
You may use another poet's work as a model when writing your own, but _____. be sure that you change the words so that they are not exactly the same stay true t
I need help with this.^^^
Find the length of AC if AB is 8, BC is 13, and B is between A and C?
HELP ME! NEED TO SUBMIT ASAP!!! ***ADDED PICTURE***
Lines p and q are crossed by transversal s. Classify angle 1 and angle 5​
20: the figure is a net of a rectangular prism with a length of 14 yards, a width of 12 yards, and a height of 4 yards. a- 180 square yards b- 672 square yard
Which excerpt from Robin Hood shows how Robin’s reaction to conflict changes him? A.“What is done is done; and the egg cracked cannot be cured.” B.“my bow an