20187484
20187484 20187484
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

Willie bought 8 pounds of apples that cost $10.32 Determine the cost of 5 pounds.

Respuesta :

ariarushing03
ariarushing03 ariarushing03
  • 16-12-2020
I think the cost of 5 pounds is $6.45
Answer Link

Otras preguntas

What development was most responsible for the growth of the northern maritime economy? c. The productivity of farms in the interior of North America b. The Navi
The seeds for European economic dominance over the rest of the world were planted during the _____.
In our solar system, 6 of the 8 planets have moons. What percentage of the planets have moons?
round 5.53 to one decimal place
How might Neanderthals have communicated without the ability to speak?
Completing the square when the equation doesn't equal 0, e.g. y = x^2+6x+12 How do I find a value for y?
To which subsets of real numbers does the number -22 belong? Choose all subsets that apply. theres only 2 btw a. Whole Numbers b. Rational Numbers c. Integers d
the moon was as bright as.......(simile)
Who invented the periodic table
How can the distributive property be used to find 4 x 875? draw an array.