maria3494 maria3494
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

the answer is yes or no ? ​

the answer is yes or no class=

Respuesta :

ariellavolk19
ariellavolk19 ariellavolk19
  • 16-12-2020
no.
one pound is around 2.5 dollars
Answer Link
sophiamlavender21
sophiamlavender21 sophiamlavender21
  • 11-02-2021

Answer:

No!!

Step-by-step explanation:

For every 1 pound it costs $2⁵⁰

For every 2 pounds it costs $5⁰⁰

For every 3 pounds it costs $7⁵⁰

and so on going by 2.50 each pound.

Answer Link

Otras preguntas

THIS IS IMPORTANT What skills do a stage manager need?
number 9 -_- like what is this
I’m stuck on this question
En el texto se afirma que "La novela es un género literario diferente al cuento, a pesar de pertenecer ambos al mismo género…" ¿a cuál género literario se refie
A dilation has center (0,0). Find the image of the point B ( 5/3, -7/2) for the scale factor 1/3​
Which 2 regions most isolated China by natural barriers?
8. Find 51% of 140. Round to the nearest tenth if necessary. 0 274.5 0 7,140.0 0 71.4 0 1.4
1.What did Americans do in the late 1700s and early 1800s to improve the movement of people and goods? (3 things)
Which type of weathering is the result of water freezing and expanding inside the cracks of rocks when it freezes?a.biological weatheringb.chemical weathering c
which fact about the moon, as seen from the earth, is eidence that the amount of time the moon takes to complete one rotation and one revolution are nearly iden