27kvineg
27kvineg 27kvineg
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

A box of fruit gummies from Sam’s Club has 36 individual packs. If the box is $8.64, what is the price per pack of gummies?

Respuesta :

itsalmaiathy
itsalmaiathy itsalmaiathy
  • 16-12-2020
Each gummy would be 0.24cents
Answer Link
ariellavolk19
ariellavolk19 ariellavolk19
  • 16-12-2020
it is 24 cents per pack
Answer Link

Otras preguntas

Determine if the following two structures are identical , isomers, or unrelated? (image) CH3CHCH2CH3 CH3CH2CH2CH2CH3 CH3​
What are 5 characteristics of George from mice and men
what's 5 + 30 I need this and I'm in 11th grade.
10 facts about Boston terriers 10 facts about huskys
I need help on the question shown on the picture please and I'm giving brainly
c4h6cl2 lewis structure
Where is the hole for the following function located? f(x) = x+3/(x-4)(x+3) A. x= -3 B. y=-3 C. x= 3 D. y = 3
why did people do slavery? like wth that got me mad tbh...
100 liters of water is equal to what unit
A show pony weighs at least 900 pounds. After a recent weigh in, the owner of a show pony amended the diet of his pony, increasing the animal's caloric intake,