trinityl1003 trinityl1003
  • 16-12-2020
  • English
contestada

Helpppppppppp.....,....

Helpppppppppp class=
Helpppppppppp class=

Respuesta :

LovelyKelly
LovelyKelly LovelyKelly
  • 16-12-2020
I dont know if this answer is right or not but i think the answer is “F“ because in the paragraph he used his wife’s experience of eating a sugary donut before a speech as an example
Answer Link

Otras preguntas

give three solutions of the inequality 6 - 11x < 61.
What would be the molarity of a solution in which 0.56 mole of NaCl is dissolved in enough water to make 2.7 L of solution?
Fabiana claims that if you tell her the value of x and y in the picture below, she can tell you the value of z. Discuss what she might be thinking and whether
180 miles on 6 gallons as a unit rate (show your work)
4) Find the mass of a 4.2 x 10^3mole sample of potassium phosphate.
Ap environmental science!! Will mark brainliest if correct! 2 questions shown in pic
A 32 ounce bag of brown rice costs $3.49 cents. What is the price per ounce? ( be sure to round to the nearest cent - or the hundredths place)
PLEASE HELP!!! 20 PTS!!!!! Which TWO themes are developed in The Great Gatsby? With hard work and persistence, it is possible to reinvent oneself. One must let
Each of the 212 pages in the largest fashion catalogue measured 2.7 m by 2.8 m. What was the perimeter of a page? What was the area? The perimeter of a page in
Which of the following is true regarding the sequence below? 71 12'6 12 4' 3 The sequence is arithmetic because there is a common difference of 5 12 The sequenc