kyrevaught kyrevaught
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

Georgia bought pears for $6.14. The price of pears is $1.10 per pound. How many pound of pears did she buy? (Round your answer to the nearest hundreths place. )

Respuesta :

lbullins77
lbullins77 lbullins77
  • 16-12-2020

Answer:

5.58

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Tom has two brothers. His brother Andy is 4 years older than Tom. Tom's other brother Sam is 5 years older than Andy. The sum of the three boys' ages is 28. Wri
can someone please identify vivid adjectives?
1. Write a paragraph about the 1760s in the American colonies in which you use these vocabulary words: a. revenue b. resolution c. effigy d. boycott e. repeal
// 4. Sofía and I (masculine) A.) ellas B.) ellos C.) nosotras D.) nosotros ((My answer))
Now bold Robin Hood to the north would go, With valour and mickle might; With sword by his side, which oft had been try’d, To fight and recover his right. The
What would a high mortality rate within a population most likely result in?
What are three ways that your body can defend itself from pathogens
how does intestinal failure affect the body
When graphed, what is the equation of the line with a zero slope and it also passes through (4, -3)?
Which of the following events happened under the Tang dynasty?