Helpimfailing0
Helpimfailing0 Helpimfailing0
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

A set of 6 water bottles are sold for 12. What is the unit cost per water bottle?

Respuesta :

Lepricorn
Lepricorn Lepricorn
  • 16-12-2020

$2.00 US Dollars is the answer

Answer Link

Otras preguntas

Which of these taxes helps provide health insurance for people who are retired or disabled? Question 2 options: sales tax property tax FICA tax
In the 1800s, what was the most important motivation for both “old” and “new” immigrants to settle in ethnic neighborhoods?
Carla purchased a hat for $12, a purse for $26, and a dress for $125. The sales tax rate was 5.6 percent. What was the total amount she paid?
which is bigger 3/7 or 4/9
Did the United States join the League of Nations? a. Yes b. No
Please solve this asap and please show steps.
An angle of 200° is a/an _______ angle
Pushing down on the piston causes an increase in pressure and a decrease in the volume of the gas in the cylinder. This is BEST explained by the fact that
7.3 why did the kindergartener take her books to the zoo?
My mom drove the car as I sat in the passenger seat. What is the intransitive verb?